„Рилски спортист първи за трета поредна година в женския подрастващ баскетбол“

БАСКЕТБОЛ Спорт

При подрастващите в женско направление, клубът „Рилски спортист“ от Самоков отбелязва изключителен успех, като заема първото място в националната класация на BGbasket.com за трета поредна година. Участвайки във всичките шест големи финални турнира, отборите с възраст между 12 и 19 години натрупаха 47 точки в общия си отчет.

Не по-малко впечатляващ е и успехът на клуб „Шампион 2006“, който затвърждава своята позиция като лидер, завоювайки второ място с 35 точки след участие в пет от финалните състезания на сезона. Берое Стара Загора, едно име с установено присъствие в топ класациите, продължава своето водещо представяне, печелейки третото място с общо 30 точки.

Точковата система, използвана за определяне на позициите, предоставя десет точки на шампионските отбори и прогресивно намаляващ брой точки на позициите от второ до осмо място, като последното гарантира минимум от три точки. Всички клубове, завършили след девето място, или участвали във финалите на първа дивизия, получават две точки в класацията.

След завършване на всички държавни първенства, окончателното сумарно класиране бе обявено за подрастващи в женския баскетболен сектор за сезон 2023/2024 година. Публично са съобщени и крайните резултати от отделните първенства, в които участваха младите спортистки.

В крайното събиране на точки, клуб „Рилски спортист“ се нарежда на челна позиция с 47 точки и шест финални участия. На второ и трето място се класират съответно „Шампион 2006“ с 35 точки и „Берое Стара Загора“ с 30 точки, показвайки стабилни представяния и водещи позиции в няколко категории. След тях се нареждат и другите клубове със силни изяви през този сезон, което подчертава активния баскетболен живот на подрастващите в България.