Спартак Плевен падна за втори път в Европейската северна лига

БАСКЕТБОЛ Спорт

### Спартак Плевен с втора поредна загуба в Европейската северна лига

Спартак Плевен записа втора поредна загуба в новия сезон на Европейската северна лига. Отборът на Любомир Минчев отстъпи пред чешкия Опава с резултат 68:83 в мач от група А, проведен в зала „Опава“. Въпреки отпора през по-голямата част от срещата, Спартак не успя да се доближи до победата срещу състава, воден от Петър Чудек.

„Синьо-белите“ остават без победа в турнира, след като записаха две загуби, докато за Опава това бе първи мач. Следващият мач за Спартак е на 22 октомври, когато ще посрещне Нюкасъл Ийгъл, а ден по-късно Опава ще гостува на Тарту.

Първите минути от мача преминаха с ниска резултатност, като домакините разчитаха основно на Симон Пърсил и Роб Хауърд, докато Крис Кийлинг и Бред Рийд бяха в основната роля за Спартак. Въпреки това чешкият отбор успя да завърши първата четвърт с точка предимство.

Ян Свандрлик, Лудек Юречка и Мирослав Квапил започнаха силна серия от 20-5 за Опава, които стигнаха до двуцифрена преднина във втората четвърт. Гостите от Плевен рядко намираха успешни отговори, а точните стрелби на Франтисек Вана помогнаха на Опава да се оттегли на полувремето с резултат 39:26.

В третата четвърт Свандрлик продължи да доминира, но Спартак показа признаци на съживяване чрез Трей Холоуел и Дерек Кълвър. Роб Хауърд обаче помогна на чешкия отбор да запази 16-точковото си предимство след 30 минути игра. В заключителната част Опава затвърди контрола си и спечели убедително.

За Спартак Трей Холоуел отбеляза 20 точки, включително 4 тройки. Дерек Кълвър регистрира 11 борби и 14 точки, а Бред Рийд добави 14 точки и 9 борби. Крис Кийлинг завърши с 11 точки и 5 борби.

Лудек Юречка бе най-резултатен за Опава със 17 точки и 5 тройки. Роб Хауърд допринесе с 16 точки и 13 борби, а Франтисек Вана завърши с 13 точки.