„Спартак Плевен седми в Държавното първенство U17 след победа над Ънстопабъл“

БАСКЕТБОЛ Спорт

Отборът на Спартак Плевен зае седма позиция във финалите на националния шампионат за младежи под 17 години, който се осъществи в Ботевград. В рамките на последната битка на турнира, те постигнаха победа над Ънстопабъл с резултат 66:61. Въпреки че Спартак имаше превес почти през целия двубой, противникът за малко не осъществи завръщане в края.

Отбелязва се, че подопечните на Тодор Тодоров постигнаха аванс още в началото на играта, като излезеха напред с 19:11 след първия квартал. До полувремето, тяхното преимущество наросна до 34:25.

Въпреки упоритата борба на състава от Добрич, който успя да намали изоставането си на три точки през третия период, Спартак си възвърна контрола и приключи частта с 45:38. В заключителните минути, плевенчани пак затегнаха отрыва до двуцифрено число, но последваха десет безвъзмездни точки за Ънстопабъл, приближаващи резултата на 58:62 една минута преди финала. Въпреки това, Спартак задържаха преднината си до последния сигнал.

Важен принос за тяхното представяне оказаха Дарио Тодоров със своите 17 точки, както и Калоян Илиев и Ивайло Стоянов, отбелязали съответно 11 точки, с добавен важен принос в борбата на терена. Павел Парашкевов също допринесе с 10 точки.

В отсрещния лагер Добромир Шерингов бе най-резултатен с 15 точки, Георги Арнаудов добави 13 точки и 10 борби, а Михаил Йорданов записа двойно-двойка с 10 точки и 14 борби.

В допълнение, публикувани са пълни статистически данни за мача между Ънстопабъл U17 и Спартак Плевен U17, както и програмата и всички резултати от финалните игри на юношеските състави под 17 години.