„ЦСКА на финал при момчетата до 15 години след победа над Септември“

БАСКЕТБОЛ Спорт

Финалът в категорията за юноши до 15 години в Плевен ще включва отбора на ЦСКА, който показа превъзходство над Септември с резултат 96:69 в първата полуфинална среща. Под ръководството на треньора Ахилеас Зикас, юношите се наложиха веднага със солидна игра на полувремето в спортна зала „Балканстрой“ и продължиха да диктуват темпото през оставащата част на мача, като отстраняват противника, воден от Димитър Христов.

За шампионския трофей, „армейците“ ще излязат срещу печелившия от другата полуфинална двойка между Миньор 2015 и БУБА Баскетбол, а отборът на Септември ще играе за третото място със загубилия от този двубой в последния игрови ден.

И двете формации демонстрираха алтернируема представа на старта на срещата, но след първите 10 минути игра ЦСКА успяха да наложат своя ритъм, извоювайки 9-точков аванс. Продължаващи в подобен стил, „червените“ подчиняваха атаките на опонентите си и завършиха полувремето с по-комфортно предимство.

При възобновяването на играта след почивката, хозяйствените игри изненадващо подобриха производителността си, като увеличиха изоставането на своите противници до двуцифрени числа. В заключителните моменти на третата четвърт отборът затвърди своето предимство и доведе мача до неговия предвидим завършек.

В контекста на победата за ЦСКА, силно представяне показа Калоян Марчев с 23 точки и 9 отскока. Михаил Минчев добави 19 точки и събра 7 борби, докато Алекс Петков зачете 13 точки към общия успех на своя тим.

Изявила се за Септември личност бе Деан Стоянов, който отбеляза 16 точки и улови 8 борби. Владимир Георгиев също се отчете с 12 точки и 5 отскока.

За повече информация относно статистиката и предстоящите срещи за титлата при момчетата до 15-годишна възраст можете да проследите представените линкове.