Вихър победи Ком [ИП]

Вихър победи в Славяново гостуващия му Ком (Берковица) с 2:0. Двубоят е от четвъртия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Доста се измъчиха домакините за този успех. Те започнаха лежерно и цяло първо полувреме не сътвориха нищо смислено в атака. Секунди преди почивката обаче съперникът им помогна с дузпа, отсъдена за игра с ръка на берковски бранител. Константин Генков изпълни прецизно – 1:0. През второто полувреме славяновския тим действаше по-добре. Малко след началото му Светлин Златарев шутира, вратаря изби топката, но притичалия Евгени Систов я насочи в мрежата му – 2:0. После Генков и Златарев пропиляха отлични голови възможности. След това настана равновесие на терена. В последните минути вихърци проведоха опасни контраатаки, които Генков и Систов пропуснаха да оползотворят. За цял мач гостите отправиха само един удар в очертанията на вратата, но Светлин Линев спаси.