Етикет: ОФК Спартак Плевен

ОФК Спартак победи на ходом Локомотив /Дряново/ [ИП]

Спартак се наложи над Локомотив /Дряново/ с 4:1 на стадион „Плевен“. Двубоят е от десетия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Очакван успех за домакините с оглед състоянието на съперниците. Селекцията на Красимир Бислимов спечели без да се направя. През целия мач топката се разиграваше пред вратата на гостите. В 11-ата минута Димитър Димитров уцели гредата. После два пъти Любомир Тодоров и веднъж Тихомир Тодоров пропуснаха да открият резултата. Това все пак се случи в последните секунди преди почивката, когато капитана Цветан Петров изпълни прецизно фаул. През втората част плевенския тим бе по-концентриран в завършващата фаза. В 64-ата минута Димитров отправи плътен шут по тревата за 2:0. Секунди по-късно Тихомир Тодоров асистира за попадението на юношата Александър Александров. В 72-ата минута Петров реализира от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тихомир Тодоров. Малко след това Пресиян Цвятков се възползва от грешка в отбраната на Спартак и реализира почетния гол за отбора си. Още положения пропиляха спартаковци.

Pleven.info е автоматичен агрегатор на новини. Ние спазваме Creative Commons лиценза за онлайн съдържание и посочваме източника му. Източник на тази новина е плевенският сайт https://infopleven.com

ОФК Спартак подчини Първа атомна [ИП]

Спартак победи Първа атомна /Козлодуй/ с 1:0. Двубоят е от деветия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Единственото попадение на стадион „Плевен“ реализира Тони Паликрушев. В 66-ата минута капитана Цветан Петров центрира, настана суматоха пред вратата на гостите, при която най-съобразителен бе бранителя и с крак насочи топката в мрежата. Стана здрав мач в който домакините имаха превес, особено във владеенето на топката. Положения за гол имаше и пред двете врати. Първото от тях бе пред мрежата на плевенчани, но Самуил Димитров не успя да овладее топката. После само за секунди Цветан Петров два пъти бе близо до откриване на резултата. При втория случай в 10-ата минута съотборника му Ивайло Иванов и бранителя на гостите Ивайло Маринов си удариха главите в спор за топката и напуснаха играта с контузии. В 20-ата минута резервата Димитър Димитров преодоля и козлодуйския страж, но шутира в аут. После на два пъти Александър Веселинов бе близо до попадение за съперника. Малко преди почивката защитник спря с тяло изстреляната от Ивайло Раденцов топка пред голлинията. През второто полувреме спартаковци натискаха, а съперника и разчиташе на контраатаки. Головите ситуации обаче бяха малко. Раденцов и юношата Александър Александров изпуснаха по веднъж за плевенския тим.

ОФК Спартак с класически успех в Полски Тръмбеш [ИП]

Плевенският Спартак надигра в Полски Тръмбеш местния Янтра с 3:0. Двубоят е от осмия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Това бе най-малкото с което се отърваха домакините. Първата опасност обаче бе пред тяхната врата, но Иван Георгиев спаси в началото на мача. Четвърт час по-късно плевенчани водеха в резултата. Ивайло Раденцов изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение срещу капитана Цветан Петров. После Ивайло Иванов и Траян Димитров изпуснаха да увеличат аванса на отбора си. След почивката доминацията на спартаковци тотална. Герой за домакините стана вратаря им Радослав Рашков, който спаси почти всички удари към мрежата си. Той обаче бе безпомощен в 52-ата минута, когато Иво Върбанов реализира със странична ножица. Двадесетина минути по-късно Любомир Тодоров надбяга бранител на съперника и търкулна топката покрай Рашков за окончателното 3:0. Така плевенския тим се върна на победния път.

ОФК Спартак взе само точка срещу Ком [ИП]

Спартак и Ком /Берковица/ не излъчиха победител – 1:1 на стадион „Плевен“. Двубоят е от седмия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Ударно начало за домакините, които още в началото изпуснаха гол. В 5-ата минута треснаха и гредата. Четвърт час след началния съдийски сигнал гостите проведоха първата си атака и я завършиха с попадение на Цветан Цветанов. След почивката спартаковци се настаниха в половината на съперника, но изравнителния гол все оставаше мираж. Едва в 92-ата минута Ивайло Иванов направи 1:1. Гостите реагираха мигновено срещу съдията, протестирайки, че е имало нарушение срещу вратаря им. В отговор рефера отстрани Александър Соколов. В останалите 6 минути продължение плевенчани имаха шансове за пълен обрат в резултата, но не се възползваха.

Вихър взе дербито на Община Плевен [ИП]

Пред близо 800 зрители в Славяново местния Вихър победи Спартак /Плевен/ с 1:0. Двубоят е от шестия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Единственото попадение дойде след автогол на Тихомир Тодоров. В 85-ата минута футболист на домакините центрира, топката се отклони от главата на Тихомир Тодоров и спря в плевенската мрежа. Стана здрава безкомпромисна битка, с доста остри влизания. Жертва на едно от тях е младия защитник на гостите Валентино Макавеев, който напусна контузен в 67-ата минута. До почивката капитанът на Спартак – Цветан Петров стреля опасно, но резултата остана непроменен. През втората част по-дейни бяха домакините. Евгени Систов насочи топката близо от външната страна на гредата. В 75-ата минута Иван Иванов пропусна да вкара с глава и това бе всичко в актива на двата отбора в предни позиции. Така славяновския тим измести плевенския от второто място в класирането.

Честит 99-ти рожден ден, Спартак! [ИП]

На 10 септември 1919 г. е създаден футболният клуб „Спартак” – Плевен. В онзи далечен есенен ден по идея на ученика в Свищовската търговска гимназия Драгомир Несторов двадесетина младежи се събират под старата лоза в двора на бащината му къща и започват да водят ентусиазирани разговори за създаването на свой футболен клуб. В полунощ всичко завършва с подписването на учредителния протокол и в Плевен се ражда първият организиран клуб, чиято основна задача е да развива все по-популярната в страната футболна игра. Избрано е гордото име „Генерал Скобелев“, което е олицетворение на героизма на нашия град и на свободата на цяла България. В онази вечер заедно с Драгомир Несторов са още Владимир Недков, Васил Замфиров, Драгомир Донков, Кирил Крумов, Лазар Хайдудов, Илия Топуров, Цветан Топуров и др.
За първи председател на клуба е избран Драгомир Несторов, секретар е Владимир Недков и членове Васил Замфиров и Лазар Хайдудув. Чрез дарения, членски внос и организиране на забави са събрани пари за спортен екип –  бяла раирана със синьо фланелка, бели гащета и чорапи в бяло зелено и червено.
 През лятото на 1920 г. „Скобелев” играе първия си официален мач. Той се състои в Червен бряг, а противник е местният отбор „Сила”. След добра игра „Скобелев” печели първото си състезание с 3:1 и полага основата на победния път на плевенския футбол.
На 28 декември 1947г. е свикано Общо събрание, на което клубът се преименува на „СПАРТАК”.

Бдин изненада ОФК Спартак в Плевен [ИП]

Първа загуба от началото на сезона в Северозападната Трета аматьорска футболна лига за Спартак. Нанесе му я видинския Бдин с 3:2 на стадион „Плевен“ в среща от петия кръг на първенството. Гостите играха половин час с десет футболисти. Началото не предвещаваше подобен край за домакините. Те контролираха всичко на терена до 35-ата минута. В 10-ата пък вече имаха гол аванс след като Ивайло Емилов Иванов оползотвори пас на капитана Цветан Петров. Малко след това плевенския страж Иван Георгиев изпусна топката след центриране, тя попадна у Радослав Байчев, но вратаря спаси удара му. В 27-ата минута Ивайло Раденцов изпълни прецизно фаул, но видинския страж изби със сетни сили. Малко преди почивката Светослав Валериев стреля, топката се отклони от Иван Макриев и равенството бе възстановено. През втората част видинския тим бе по-рационален. В 57-ата минута Байчев реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денис Николов. Секунди по-късно Борислав Борисов бе най-съобразителен при суматоха и с точен шут вкара трети гол за Бдин. Байчев изрази радостта си с жестове и получи втори жълт и червен картон. В 63-ата минута Раденцов вкара дузпа за 2:3, отсъдена за нарушение срещу Ивайло Емилов Иванов. Спартаковци бяха близо до изравняване в 84-ата минута, когато юношата Александър Александров пропусна да реализира с глава.

ОФК Спартак подчини и „железничари“ [ИП]

Плевенският Спартак се наложи с 2:0 като гост на Локомотив /Мездра/. Двубоят е от четвъртия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков контролираше събитията на терена и пропусна да бие с повече. През първото полувреме домакините оказваха противодействие. Въпреки това Венцислав Миленов и Цветан Петров едва не им вкараха гол. След почивката плевенчани пренесоха играта в половината на Локомотив. Очакваното се случи в 53-ата минута, когато Цветан Петров откри резултата. После само за около минута топката като по чудо не навести три пъти мрежата след удари на Миленов и два на Иво Върбанов.
Час след началния съдийски сигнал Петров уцели гредата. После Тихомир Тодоров отправи страховит шут. Пет минути преди края Любомир Тодоров подаде на Ивайло Иванов и той фиксира окончателното 2:0. Така Спартак записа четвърти успех от четири мача и затвърди лидерската си позиция.

ОФК Спартак лидер след разгром над габровци [ИП]

Спартак разнищи Янтра /Габрово/ с 5:0 на стадион „Плевен“. Двубоят е от 3-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Победата изкачи селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков на върха в класирането. Домакините бързо наклониха везните в своя полза. В 9-ата минута Иво Върбанов откри резултата след центриране на капитана Цветан Петров. Секунди по-късно Петров шутира, вратаря изби и Димитър Димитров довкара топката в мрежата. В 19-ата минута Пламен Кожухаров отправи опасен удар към плевенската врата, но Иван Георгиев се справи. Малко преди почивката Димитров асистира за попадението на Ивайло Емилов Иванов – 3:0. В 60-ата минута той бе фаулиран от Ивайло Иванов от Янтра, който бе отстранен с червен картон. Ивайло Раденцов изпълни прекия свободен удар и топката спря в мрежата за четвърти път. Секунди преди края юношата Александър Александров оформи окончателното 5:0. Още положения пропуснаха спартаковци.

ОФК Спартак губи нападател за мача с Янтра /Габрово/ [ИП]

Любомир Тодоров почти сигурно отпада от състава на Спартак за мача с Янтра /Габрово/. Двубоят е от третия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига и ще се играе утре от 18:00 часа на стадион „Плевен“. 29-годишния нападател е с разтежение на крака. Той е усетил първите болки преди десетина дни, но те не му попречили да тренира. Проблемът обаче станал сериозен миналата неделя по време на двубоя в Свищов срещу местния Академик. Треньорският тандем на плевенчани Красимир Бислимов – Петър Ванков обмисля няколко варианта за заместник на Любчо. Двубоят срещу габровци ще е най-сериозното изпитание за спартаковци от началото на сезона. Двата тима вече премериха сили в контрола, която завърши 1:1 в Плевен. Спартак е с пълен точков актив след първите два кръга в шампионата и оглавява класирането заедно с Бдин /Видин/.