Алина Грънчарова шампионка на троен скок [ИП]

Последни новини

Състезателката на плевенския СКЛА Феникс 2004 – Алина Грънчарова завоюва шампионската титла в тройния скок при девойките под 18 години. Стори го в националния шампионат на открито в София. Постижение от 11,83 метра и осигуриха победата. Врачанката Ани Павлова остана на 3 см. Тя пък спечели златния медал на скок дължина. Тук Грънчарова се класира на пето място.Малко не достигна на Цветелина Герганова от СКЛА Спартак /Плевен/ да триумфира във високия скок. Тя завърши със 155 см, колкото скочи и Анелия Асенова. Атлетката от Харманли преодоля котата по-рано от плевенчанката и взе титлата. Със същия резултат приключи и Ивана Червенкова от Спринт /Червен бряг/, но трябваше да се задоволи с трето място. Деница Иванова от АК Плевен 2014 пък завърши непосредствено зад медалистките.Вицешампионка в хвърлянето на копие стана Лидия Борисова от АК Георги Дъков /Плевен/. Титлата тук е за Венелина Петкова – сестра на националната шампионка в мятането на диск Рената Петкова. Тук Палома Златанова от плевенския клуб е шеста. Борисова пък се класира пета на диск.Снимка: фейсбук

Pleven.info е автоматичен агрегатор на новини. Ние спазваме Creative Commons лиценза за онлайн съдържание и посочваме източника му. Източник на тази новина е плевенският сайт https://infopleven.com