Вихър победи в Трявна [ИП]

Вихър /Сляваново/ спечели с 3:2 приятелският футболен двубой в Трявна срещу едноименния тим. Стана интересен мач, в който гостите превъзхождаха до почивката, а след това съперника изравни играта. Веднага след началния съдийски сигнал Евгени Систов пропиля два гола. После и Константин Генков не успя да надиграе стража на съперника. Това обаче стори Йоан Петков в 30-ата минута, когато го прехвърли от границата на наказателното поле. Малко след това тревненски нападател оползотвори пас на Васил Андреев – 1:1. Пет минути преди почивката обаче Генков отново изведе напред в резултата славяновския тим. Втората част започна с две опасности пред вратата на Светлин Линев, но той спаси ударите на Андреев и Илко Трифонов. После Андреев се измъкна сам срещу Линев, но шутира в аут. Вихърци отговориха с два пропуска на Систов и Борислав Иванов. Първият се реабилитира в 64-ата минута, когато навърза защитата на противника, финтира и вратаря за 3:1. Десетина минути преди края Георги Георгиев извърши нарушение и Трифонов реализира отсъдената дузпа за окончателното 2:3. В оставащото време Линев спаси опасен шут, а негов съотборник не успя да вкара четвърти гол. В тази контрола на Вихър не взеха участие Славей Байрактаров, Николай Иванов, Светлин Златарев и Иван Иванов.