Второ място за ФК Спартак 1919 в „Звездичка – Колония къп“ [ИП]

Плевенският ФК Спартак 1919 завърши на второ място в детския международен футболен турнир „Звездичка – Колония къп“ при родените 2005 година. Днес селекцията ни загуби финала с 0:5 срещу Партизан /Белград/. Двубоят започна кошмарно за плевенчани, като още в началните секунди топката спря в мрежата им. Последва ответна реакция, но нападателите на два пъти не успяха да реализират стопроцентови голови положения. В края на полувремето формацията на сръбския гранд удвои аванса си след щастлив рикошет. Това попадение сломи спартаковци окончателно и след почивката мача просто се доигра, като топката влетя още три пъти в плевенската врата.Равносметката от участието на отбора ни в турнира: победи над Черноморец /Бургас/, Черноморец /Одеса, Украйна/ /втори отбор/, Черноморец /Одеса, Украйна/ /първи отбор/ и две загуби от Партизан, като първата е в груповата фаза на надпреварата.Мирослав Иванов – президент на ФК Спартак 1919 /Плевен/:„Целта на всички футболни клубове в работата с подрастващите е да изграждат футболисти. Турнири като „Звездичка – Колония къп“ в който участвахме са идеална възможност да следим развитието на децата. Като цяло съм доволен от показаното от двата ни отбора. Селекцията на родените 2005 година достигна до финала. Имахме възможност да го спечелим, ако бяхме реализирали головите си положения при 0:1.Отборът на родените 2004 г. можеше да е по-напред в крайното класиране. Тук се открояваха съставите на Берое /Стара Загора/ и Вардар /Скопие/, но останалите бяха преодолими за нашия тим. Ще направим обстоен анализ на представянето ни и продължаваме да работим.“