Мизия взе съседското дерби срещу Ботев /Луковит/ [ИП]

Мизия се наложи с 1:0 в Кнежа над Ботев /Луковит/. Двубоят е от 27-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Десислав Русев стана герой на съседското дерби, реализирайки единственото попадение. В 19-ата минута той се измъкна сам срещу противниковия вратар и насочи топката в мрежата му. Русев имаше още един стопроцентов шанс, но го пропиля. Това се случи в 35-ата минута, когато бе фаулиран в наказателното поле, но не вкара дузпата. Иначе стана равностоен мач, в който съперниците заложиха на атаката. Домакините имаха възможности за попадение, но Даниел Маринов и Любомир Блажев ги проиграха. 45-годишния вратар Румен Делегански пък спаси няколко опасни атаки на гостите, най-добрата от които бе на Милен Тонев.