ОФК Спартак лидер след разгром над габровци [ИП]

Спартак разнищи Янтра /Габрово/ с 5:0 на стадион „Плевен“. Двубоят е от 3-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Победата изкачи селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков на върха в класирането. Домакините бързо наклониха везните в своя полза. В 9-ата минута Иво Върбанов откри резултата след центриране на капитана Цветан Петров. Секунди по-късно Петров шутира, вратаря изби и Димитър Димитров довкара топката в мрежата. В 19-ата минута Пламен Кожухаров отправи опасен удар към плевенската врата, но Иван Георгиев се справи. Малко преди почивката Димитров асистира за попадението на Ивайло Емилов Иванов – 3:0. В 60-ата минута той бе фаулиран от Ивайло Иванов от Янтра, който бе отстранен с червен картон. Ивайло Раденцов изпълни прекия свободен удар и топката спря в мрежата за четвърти път. Секунди преди края юношата Александър Александров оформи окончателното 5:0. Още положения пропуснаха спартаковци.