Плевенските ориентировачи пренебрегнаха купа „Бегун“, заради държавното първенство [ИП]

Последни новини

С пет призови класирания /по 2 първи и втори и 1 трето място/ стартираха на дългата дистанция състезателите на плевенския СКО Север в надпреварата по ориентиране за купа „Бегун“. В заключителния втори ден обаче не участваха /крайното класиране е общо от двата дни/, тъй като бяха ангажирани с щафетите на държавното първенство /мъже и жени – 21 години, младежи и девойки – 20 г./.
Двете състезания се проведоха в град Стрелча, местност Киселица по едно и също време.
Победа в първия ден за купа „Бегун“ постигна Здравко Колев. Той бе най-бърз по трасето от 2.1 км със 110 метра изкачване и 10 контролни точки при момчетата до 14 години. Със 137 секунди след него изостана най-сериозния му конкурент Титоян Шателон от НСА – Сивен /София/. Третото място е за друг плевенчанин Калоян Иванов.
В същата възрастова група, но за момичета победител е Вилиана Гургурова. Състезателката на СКО Север измина същата дистанция с 5 минути по-бързо от Карина Георгиева от варненския Академик.
Сериозно плевенско присъствие при момичетата до 16 години. Най-добре се представи Ива Кирова, която завърши на второ място в крайното комплексно класиране. Тя пресече финала шеста в първия ден и трета във втория. Цветелина даде заявка за силно участие след второто си място в първия старт. Съотборничката й Катерина Минкова финишира пета. Двете обаче не не участваха във втория ден. Безапелационен победител тук е Златина Генчева от Чумерна /Твърдица/.
В същата възрастова група, но за момчета Цветелин Велков е втори в първия старт и не участва във втория. Съотборникът му Никола Иванов е пети, а победата спечели старозагореца Лазар Миленков.
Купа „Бегун“ вдигна столичния НСА – Сивен. Само на две точки след него е Сърнена гора /Стара Загора/, а призовата тройка допълни русенския Истрос.

Pleven.info е автоматичен агрегатор на новини. Ние спазваме Creative Commons лиценза за онлайн съдържание и посочваме източника му. Източник на тази новина е плевенският сайт https://infopleven.com