Росица Денчева отпадна на полуфинал в Анталия след обрат.

Плевен днес

Росица Денчева, 16-годишна тенисистка от България, беше елиминирана от полуфиналния кръг на женски турнир на ITF в Анталия, Турция, с награден фонд от 15 хиляди долара. Въпреки че започна мача силно и спечели първия сет, Денчева не успя да удържи преднината си и беше победена с резултат 6:2, 5:7, 4:6 от румънската тенисистка Андрея Присакариу, която е поставена под номер две в схемата на турнира и заема 327-мо място в световната ранглиста за жени. Мачът продължи 2 часа и 34 минути. Денчева имаше солидно предимство в третия сет с 3:0, но в крайна сметка спечели само един от последващите седем гейма. Преди да достигне до този полуфинал, българката записа три поредни победи, през които не допусна губене на сет. Това е трети полуфинал за Росица Денчева на турнири от веригата на ITF, след като миналата година се състезава и на полуфинални кръгове в Гърция и Тунис.

Източник на информацията: PlevenZaPleven