Роси Денчева победи фаворитката и влезе в полуфиналите в Гърция.

Плевен днес

Българската тенисистка Росица Денчева достигна полуфиналите на дамския тенис турнир на червени кортове в Ираклион, Гърция, чиято наградна сума е 15 хиляди долара. Шестнадесетгодишната Денчева водеше с 5:1 гейма в първия сет на четвъртфинала, когато нейната опонентка, първата поставена състезателка Сапфо Сакелариди от Гърция, се отказа от продължение в мача. Това е трета последователна победа за Росица на състезанието.

В предишни кръгове, Денчева показа впечатляваща игра, спасявайки седем мачбола и побеждавайки италианката Виола Турини с 2:6, 7:5, 6:4. Следващият й съперник в полуфиналите ще бъде определен между шестата поставена Клавдия Бубелите от Литва и Сара Тату от Великобритания.

Това не е първият забележителен успех за младата българка тази година, тъй като тя спечели и титлата на турнир от категория J500 на ITF за девойки в Кайро, Египет, само две седмици преди текущото събитие в Гърция.

Информацията за постиженията на Росица Денчева е предоставена от сайта бгтенис.

Източник на информацията: PlevenZaPleven