Шампионска титла и още седем медала за плевенските боксьори [ИП]

Златен, 3 сребърни и 5 бронзови медала за плевенчани от държавния личен шампионат по бокс за ученици. БК Червен бряг пък излъчи бронзов медалист. 170 боксьори /в 23 категории/ от цялата страна се качиха на ринга във волейболната зала на плевенския спортен комплекс „Спартак“. От плевенчани най-рационални бяха Мизия 80 – участваха с четири състезателите, като всичките взеха медали. Най-силно от възпитаниците на световния шампион за професионалисти Александър Владимиров се представи Валентин Бъчев. Той стана шампион при най-тежките +90 кг. На полуфинала отказа в първия рунд Николай Василев от Спартак /Плевен/. Битката за титлата също продължи само един рунд и съперника му Веселин Тончев се предаде. В категорията до 40 кг съотборникът на Бъчев – Любомир Ангелов остана на крачка от златния медал. Той започна с категоричен успех над Антон Цветанов от столичния Локомотив. После преодоля и Огнян Огнянов. По същия начин започна и финала срещу Виктор Ламбев от Дунав /Русе/. След успешен първи рунд обаче отстъпи минимално в следващите два. Второ място и за Стойко Цветанов. При 54-килограмовите състезателят на Мизия 80 победи безапелационно Божидар Живков. На финала обаче загуби от русенлията Недрел Валентинов. Съотборникът на Цветанов – Тони Симеонов се окичи с бронзов медал. В категорията до 72 кг той отказа в първия рунд Мартин Найденов. На полуфинала обаче издържа само първата част срещу Йордан Кръстев.
Освен третото място на Николай Василев, домакинът Спартак /Плевен/ спечели още четири медала. Георги Караколев стана вицешампион при най-леките 32 кг. Първият му съперник Кристиян Демиров издържа само два рунда. После плевенчанина би категорично и Милен Иванов. На полуфинала се справи с Ивайло Димитров. След оспорвана битка не успя в спора за титлата срещу Ангел Димитров. Гюрсес Славчев стана трети при 56-килограмовите. Той надигра Пламен Арсенов, но на полуфинала загуби от Янко Чолаков. Същото класиране и за Станчо Костов /44.5 кг/ и Марио Колев /62 кг/. Александър Вачев /62 кг/ пък донесе единствения медал – бронзов за БК Червен Бряг.