Местната власт в Плевен отличи 15-годишния Илия Илиев – състезател на стрелкови клуб „ВИА“, спечелил два златни и един сребърен медал на Европейското първенство по стрелба в Осиек, Хърватия. Отличието беше връчено по време на редовно заседание на Общинския съвет, на което присъства и треньорът му Георги Георгиев, председател на клуба.
Илиев постигна и нов европейски рекорд в дисциплината „Скийт“ при юношите до 18 години.
От името на Община Плевен кметът д-р Валентин Христов поздрави състезателя и неговия треньор и връчи на Илия Илиев почетен плакет с пожелание за здраве и още много бъдещи успехи. Поздравления отправиха още председателят на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански и общински съветници, като от името на местния парламент Малкодански пожела на двамата здраве, упоритост и още постижения, които да носят престиж на Плевен и България.
Следващата цел пред младата спортна надежда на клуб „ВИА“ е достойно представяне на Световното първенство в Италия.
„Готвим се както физически, така и психически, тренираме усърдно. Надяваме се отново да се качим на почетната стълбичка“, сподели Георги Георгиев.