Златен медал за Ева Русева от открит турнир по шахмат [ИП]

Последни новини

Състезателката  на СКШ „Спартак Плевен XXI“ Ева Русева спечели поредно златно отличия в турнир по шахмат. С 4 спечелени точки тя се класира първа сред девойките до 14 години в Открития турнир по шахмат „Полски Гамбит“, организиран от Община Полски Тръмбеш.В него взеха участие 104 състезатели от цялата страна.Те играха 7 кръга по „Швейцарска Система“.Това е поредно отличие за Ева, която две седмици по-рано стана и Шампионка на България по ускорен шах. В турнира участвува и Мартин Дяков, който постигна 5 точки и се класира на 13-то място в общия турнир. Победител е Желчо Желев („Бургас-64“).  Следващият турнир за плевенските състезатели ще бъде на 28 и 29 април, когато плевенският клуб организира открит турнир в хотел „Ростов“.

Pleven.info е автоматичен агрегатор на новини. Ние спазваме Creative Commons лиценза за онлайн съдържание и посочваме източника му. Източник на тази новина е плевенският сайт https://infopleven.com