STEM център „Екологика“ беше официално открит в Средно училище „Стоян Заимов“ в Плевен. Новото образователно пространство разполага с три тематични учебни кабинета и няколко високотехнологично свързани класни стаи. Лентата прерязаха директорът на училището Анни Петкова, кметът на Община Плевен д-р Валентин Христов и началникът на РУО – Плевен Албена Тотева, в присъствието на ученици, учители и приятели на учебното заведение.
Центърът е изграден по проект BG-RRP-1.015 „Училищна STEM среда“, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост. В него са обособени кабинет по „Природни науки“, кабинет по „Математика и информатика“ и кабинет „Зелени технологии“. При откриването във всяка от трите зали бяха показани демонстрации по обща тема – пчелите, начинът им на живот и ползите от пчелните продукти.
„Създаването на тези центрове е изключително важно за учениците, защото предоставя възможности за по-динамичен и интересен учебен процес. Пожелавам още много успехи на екипа и на децата“, каза кметът на Община Плевен д-р Валентин Христов.
„Чест е за нас да бъдем тук по този хубав повод. Важно е да се отбележи значението на всичко, което се прави за подобряване на училищната среда, защото това създава условия за по-качествено и модерно образование“, посочи началникът на РУО – Плевен Албена Тотева.
СУ „Стоян Заимов“ – Плевен, има 50-годишна история и в него се обучават над 600 ученици от I до XII клас. В юбилейната за училището година по проект на Община Плевен е обновена учебната сграда, като е извършен основен ремонт, въведени са мерки за енергийна ефективност и е подобрена образователната инфраструктура.